Jak obniżyć koszty w firmie? 3 proste sposoby!

Jak obniżyć koszty w firmie? 3 proste sposoby!

Własna działalność gospodarcza to często suma kompromisów. Przeważnie, by wdrożyć nową usługę lub zainwestować w działania promocyjne, trzeba z czegoś zrezygnować. Jeśli chcesz zarabiać więcej lubzastanawiasz się, w jaki sposób przetrwać nadchodzący kryzys, przeczytaj ten poradnik. Poznaj 3 prostesposoby, które pomogą Ci obniżyć koszty prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Wprowadź działania, które mają na celu cięcie kosztów. Sprawdź, jak obniżyć koszty w firmie – 3 proste sposoby!

Coworking zamiast tradycyjnego biura na wyłączność pomoże Ci obniżyć koszty w firmie

Jeśli obawiasz się, że rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej w końcu zmuszą Cię do podjęcia decyzji o jej zamknięciu, rozważ rezygnację z biura stacjonarnego. W wielu miastach w Polsce pojawiły się firmy, które wynajmują biurka do pracy. Coworking stał się popularny, ponieważ jest opłacalny i dużo tańszy w porównaniu do klasycznego najmu powierzchni biurowych. Czy faktycznie potrzebujesz dużego biura z oddzielną łazienką w centrum miasta? Jeśli prowadzisz działalność jednoosobową, to warto rozważyć wprowadzenie takiego rozwiązania. Wynajęcie biurka we wspólnej przestrzeni kosztuje często od 500 do 1000 zł. Taka opłata zazwyczaj nie przekracza nawet połowy kosztu najmu tradycyjnego biura. Jest to więc świetny sposób na obniżenie kosztów prowadzonej firmy i idealna alternatywa w czasach kryzysu.

Zastanawiasz się, jak obniżyć koszty w firmie? Wirtualne szkolenia pracowników to duża oszczędność!


Jeśli w Twojej sytuacji coworking nie wchodzi w grę, ponieważ firma zatrudnia pracowników, możesz skorzystać z innych propozycji na obniżenie kosztów prowadzenia firmy. Wydatki na zatrudnienie ludzi oraz na inwestycje w największy kapitał firmy często pochłaniają ogromne kwoty. O ile na wypłatach pracowniczych nie warto oszczędzać, bo to właśnie ludzie stanowią potencjał w rozwoju Twojej firmy, to możesz zacząć korzystać z wirtualnych szkoleń. Firmy szkoleniowe wprowadziły taką formę działalności już jakiś czas temu, więc nie jest to nowa usługa w tej branży. Jeśli zrezygnujesz z dojazdów do placówek szkoleniowych lub opłacania zajęć w firmie, to będziesz mógł poszukać usług w bardziej konkurencyjnych cenach. Wirtualne szkolenia pozwalają na zdobywanie wiedzy i szlifowanie zawodowych umiejętności w dogodnych godzinach. Zatem zniweluje to również problem zastępstw w czasie zbiorowych szkoleń. Jest to bardzo dobra forma nauki i sprawdza się nawet w przypadku dużych firm.

Usługi księgowe online zminimalizują koszty prowadzonej działalności gospodarczej


Sposób prowadzenia księgowości to również pole do wprowadzenia oszczędności. W jaki sposób można zminimalizować koszt takiej faktury? W końcu dobra księgowa pilnuje porządku w całej firmie. Jeśli chociaż trochę orientujesz się w prowadzeniu księgowości, a Twoja firma nie zatrudnia pracowników i wykonuje niewiele transakcji, możesz podjąć się prowadzenia dokumentacji osobiście. Ciekawą propozycją jest także skorzystanie z aplikacji bankowej, która wraz z kontem firmowym udostępnia za niewielką opłatą dostęp do programów fakturowania. Jeśli nie czujesz się na siłach na prowadzenie ksiąg, a masz do tego prawo, możesz również rozważyć zmianę współpracy z lokalnym biurem księgowych na księgową online. Takie usługi najczęściej są znacznie niżej wyceniane. A do tego masz dostęp do usług profesjonalnych biur księgowych online na terenie całego kraju.

Podsumowanie: obniż koszty prowadzenia firmy, by przetrwać nadchodzący kryzys!


Szukanie oszczędności w czasie prowadzenia działalności gospodarczej nie jest złe. Szalejąca inflacja sprawia, że szczuplejsze stają się zarówno budżety domowe, jak i firmowe. Koszty utrzymania firmy oraz jej prowadzenie nie są niskie w Polsce, dlatego warto rozważyć kilka powyższych propozycji, które pomogą Ci zaoszczędzić od 1 do 2 tysięcy złotych miesięcznie w firmie jednoosobowej. To pokaźna suma, którą można przeznaczyć na realizację konkretnych planów rozwojowych.

Jeśli szukasz profesjonalnego biura, które kompleksowo w konkurencyjnej cenie zajmie się Twoją firmą, to skontaktuj się z naszymi przedstawicielami. Wiemy, ile wysiłku kosztuje prowadzenie biznesu, dlatego pomagamy przedsiębiorcom minimalizować koszty prowadzonych działalności, wprowadzając nowoczesne rozwiązania.

Komentarze